Cestování

Ponořte se do vln moře u tureckého pobřeží


Kusadasi značí Ptačí ostrov. Toto označení městečko dostalo od dvou nedalekých ostrůvků. Říká se, že prý proto, že ze strany od moře připomíná tento poloostrov ptačí hlavu. Na jednom z těchto menších ostrůvků se nachází neveliká osmanská pevnost Genoese. Park, který je nedaleko je  oblíbeným místem zdejších mladých lidí, kteří se tu scházejí k večerní zábavě.

Kuşadası je dnes významným střediskem, kam se shromažďuje veškerý turistický ruch. Svými přístavy láká k plavbám po Egejském moři a nedaleké pozůstatky antického města Efesos zvou k návštěvám.

Poblíž města se nachází Güvercinada, neboli  Holubí ostrov.  Ostrůvek byl kvůli své velice výhodné a strategické poloze používaný na obranu pobřeží a k útokům z moře již během válek za otomanské éry. Je na něm vidět byzantský hrad, který měl kdysi sloužit jako obrana proti pirátům.

Z této doby nese název Pirátský hrad.  Nyní se z tohoto malebného místa můžeme kochat výhledem na městečko. Je turisticky oblíbený nejenom pro nádherný výhled na Kusadasi, ale je na něm v současnosti také mnoho restaurací, které nabízejí vynikající pokrmy z mořských plodů.

Kusadasi dnes

V městečku Kusadasi jsou nádherné procházky po pěkném nábřeží s přístavištěm a loděmi. Na cestě minete středověký hostinec pro karavany ze sedmnáctého století. Cestou můžete také obdivovat městské hradby s jednou zbývající bránou.

K vidění jsou ve městě také mimo mešit i historické domy z doby Osmanské říše. V okolí městečka jsou zajímavá místa a vesničky k objevování. 

Nedaleko je například Sirince s tradičním rázem tureckého venkova, kde se lze také ubytovat. Dalšími vesničkami jsou Davutlar, Güzelcamli, Kirazli nebo Pamucak. V Kadikalesi je k vidění kostel, který pochází benátské a byzantské doby. V Güzelcamli lze navštívit jeskyni.