Www

Pracujte z domu. Jde to

Chodit denně do práce není pro každého. Naštěstí existují i jiné legální formy obživy, které nevyžadují žádné aktivity mimo domov. Chce jen mít internet.

Pracujte z domu. Jde to

Každodenní rutina většiny z nás se skládá z brzkého ranního vstávání, nějaké té hygieně, možná snídani a pak odchodu do práce. Není to žádná sláva, ale pořád je to lepší, než dělat od nevidím do nevidím na poli jako tomu bylo kdysi ve středověku. To neznamená, že by každého tato rutina dostatečně uspokojovala. A ani nemusí. Dnes už není problém kvůli vydělávání financí kamkoliv chodit. Existuje hodně lidí, kteří pracují z tepla domova a krom nakupování a zábavy v podstatě ven nemusí chodit vůbec. Většinou se jedná o jedince, kteří umí programovat, respektive o tvůrce grafiky. V posledních několika letech se dá ale uživit i psaním.

Práce

Psaním v tomto případě není myšleno psaním knížek ani do časopisů, alespoň ne do papírových. Lidé, kteří píši pro jiné prostřednictvím celosvětové sítě, provozují takzvaný copywriting Seolight.cz. Není to sice práce pro každého, ale kdo chce, může si z toho udělat slušnou živnost. Dá se tak i docela slušně přivydělat, třeba na dovolenou.

Jak najít klienty?

Základem je najít někoho, kdo za psaní platí. To není vyloženě složité, jelikož inzerátů je mnoho a mnoho. Každý den vznikají nové stránky, které potřebují vyplnit krom jiného i psaným obsahem. A většina majitelů to buďto neumí, případně nemá čas se tímto zabývat. A tak poptají někoho, kdo to udělá za ně. Je potřeba zdůraznit, že bez základního portfolia mohou být začátky poměrně krušné a cena článků nebude příliš vysoká. S postupem času se ale pisálek dokáže obvykle rychle otrkat, zlepšit svůj styl, nabrat zkušenosti i reference, a pak už není problém vydělávat docela slušně.

Psací stro

Blog

Existuje ještě jedna cesta, jak si na internetu prostřednictvím psaním alespoň trochu přivydělat, a sice tvorbou blogu. Jedná se dnes již o klasickou formu komunikace se čtenáři, která bývá často i docela dobře hodnocena. Toto je ale běh na dlouhou trať, jelikož rentabilní blog nevznikne ze dne na den, ale je potřeba ho budovat často i dlouhé měsíce. Pak ale může být velice dobrým zdrojem příjmů.