Cestování

Prozkoumejte Lefkadu pěšky

Lefkada, také známá jako Lefkas, je řecký ostrov v Jónském moři na západě pobřeží Řecka, Lefkada je spojená s pevninou dlouhou cestou s plovoucím mostem. Hlavním městem ostrova je stejnojmenné město Lefkada. Lefkada měří 35 kilometrů od severu na jih a 15 kilometrů od východu na západ. Celý ostrov je velký 302 kilometrů čtverečních.  Nevyšším bodem je hora Stavrota, 1 158 metrů nad mořem, ležící uprostřed ostrova.

prázdná pláž

Není lepší způsob, jak prozkoumat ostrov, než jako pěší turista. To vám umožní vychutnat si uklidňující ticho, obdivovat nedotknutelnou přírodou, kochat se úchvatnými pohledy a objevovat skryté romantické zříceniny klášterů a vodních mlýnů. Při cestě můžete natrefit na místní osly a kozy. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a vždy budou rádi, když s vámi budou moct prohodit řeč a poradit vám ohledně cesty.

Zde je pár oblíbených turistických cílů

Skaronský les: Začátek je ve vesnici Kollivata. Procházka v lese Skaron vám nabídne pohledy na vzácné druhy dubu a úplně se ponoříte do přírody. Pokud se cítíte na něco náročnějšího, můžete pokračovat až na vrchol hory, kde budete mít úžasný výhled na horské vesnice, moře a mnoho dalších ostrovů v Jónských ostrovech.
lefkada ostrov

Melissa Gorge: nachází se mezi Kavalosem a památníkem na silnici Lefkada po Karya, procházka Melissa Gorge je pro milovníky flóry a fauny. Přestože tam dnes vládne klid a ticho, pozůstatky vodních mlýnů, mostů a dalších konstrukcí připomínají dřívější minulost.

Dimossari Gorge a vodopád Rachi: jen pár kilometrů za Nydri, vede jedna z oblíbených procházek, ta vás vede podél řeky, stíněné stromy a dovede vás do Dimossariho soutěsky. Půjdete po skalní cestě kolem kavárny Plane, následuje překročení řeky po kamenech a výšlap po schodech (buďte opatrní, protože to mohou být kluzké!). Po výšlapu skály přijdete k vodopádu Rachi, který nám nabídne přírodní koupaliště s osvěžující horskou vodou, což ideální pro vzpruhu po horké procházce.  Nejlepší čas na návštěvu vodopádu je na jaře.

Prozkoumejte Lefkadu pěšky
4.4 (88%)5